All for Joomla All for Webmasters

Ортодонтія

Ортодонтія — це розділ стоматології, що займається виправленням і попередженням порушення положення зубів та аномалій прикусу.

 

bbd3827653d3e3937b51be082a3f7d89Чому варто вирівнювати зуби

По-перше, в наш час криві зуби можуть перешкодити кар’єрі людини, чого не можна було б помітити якихось 10-20 років тому. На такій людині як би лежить печать меншовартості. Зрозумівши це, вона починає комплексувати подвійно, прагнучи уникнути спілкування з новими людьми. При цьому може виникнути зациклення ( «пунктик») на проблемі кривих зубів, і людина стає тою, як їй здається, її бачать зі сторони.

По-друге, існують і об’єктивні причини, пов’язані з анатомією щелепно-лицевої ділянки людини. Правильний прикус був створений природою для того, щоб при жуванні зуби рівномірно розподіляли жувальне навантаження. Однак при порушенні прикусу деякі зуби беруть на себе функції тих зубів, які в силу неправильного положення виключені з процесу. Все це в свою чергу призведе до більшої схильності до карієсу, ранньої втрати зубів і до подальшого складного протезування. Поширеними явищами при неправильному прикусі є підвищена стертість зубів, порушення в роботі і захворювання скронево-нижньощелепового суглоба, різні захворювання пародонту.

По-третє, неправильне розташування зубів може призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту, так як прикус визначає виконання таких функцій ротової порожнини як жування і ковтання.

В якому віці починати лікування у ортодонта?

Раніше вважалося, що таке лікування може проводитися тільки в період формування зубо-щелепної системи, тобто у дітей і підлітків. В даний час з’явилися нові конструкції, що дозволяють проводити ортодонтичні корекції з хорошими результатами як у дітей, так і у дорослих. Все залежить від того, скільки у людини залишається зубів і в якому стані тканини пародонту. Звичайно, з віком зменшуються компенсаторні можливості організму, важче буває пристосуватися до процедури тривалого лікування, але теоретично, криві зуби можна виправити і в дев’яносто років.

Однак в ідеалі розумно завчасно подбати про це раніше — в дитячому та підлітковому віці. Необхідно стежити за правильним харчуванням малюка, включаючи в раціон достатню кількість твердої їжі. Якщо виникають труднощі з пережовуванням, дитина дихає через рот, день і ніч смокче пальчик — вже буде потрібний лікар-ортодонт.

Серед сучасних систем для виправлення прикусу виділяють знімні апарати, що застосовуються у дітей з молочними зубами, і брекет-системи, які використовуються у дітей у віці 11-13 років із сформованим постійним прикусом. Зараз існує величезний вибір брекет-систем: металеві, пластикові і майже непомітні, сапфірові брекети. «Невидимі» брекети — лінгвальні, вони встановлюються на мовній (внутрішньої) стороні зубів. Лікування на брекет-системі триває півтора-два роки, в залежності від складності виправлення.

04

У дорослих пацієнтів можливість проведення ортодонтичного лікування визначається станом тканин пародонта (безпосереднього оточення зуба). Якщо в ньому є якісь патологічні зміни, лікар визначає прийнятну тактику лікування, щоб не погіршити процес. Здорові зуби вирівнюються навіть при наявності коронок або штифтів. Непорушні умови — відсутність каріозних зубів, пильна увага до гігієни, бажання бути красивим і здоровим. Зазвичай лікування займає півтора роки.

Звичайно, виправлення кривих зубів пов’язано з деяким дискомфортом, певними тимчасовими і матеріальними витратами. І ось, виправдовуючи своє небажання возитися з дитиною, умовляти його, змушувати носити в роті коригуючий пристрій, деякі матусі махають рукою: ось, мовляв, і у мене криві зуби, а нічого, вийшла заміж, маю сім’ю, роботу … Пізніше, коли дитина підросте, він не подякує своїм батькам за таку, надану йому в дитинстві, поблажку.

Красиві рівні зуби — це елемент культури, що визначає сучасної людини. Багато пацієнтів часто відмовляються від лікування тому, що вважають: дуже некрасиво ходити 1,5 року з «залізяччям» на зубах. Це абсолютно невірно. Відома топ-модель світової величини Сінді Кроуфорд не соромилася виходити на подіуми, демонструючи одяг провідних дизайнерів і свою посмішку з брекетами. Вона розуміла, що до повної досконалості їй не вистачає сліпучої усмішки.